Kam na výlety?

Obec MORÁVKA

Malebná obec Morávka, vklíněná mezi masívy Travného a Slavíče, leží 520m.n.m. a rozkládá se po obou březích stejnojmenné řeky. Svou

Celý článek

Přehrada

Údolní nádrž na řece Morávka byla jako vodárenský zdroj ke krytí narůstajících požadavků na zajištění pitné vody vybudována v letech

Celý článek

Beskydy

Beskydy leží ve východním cípu Moravy při hranicích s Polskem a Slovenskem. Jsou součástí pásma Vnějších Karpat, které představují složitou

Celý článek

Z Hotelu U Přehrady lez podniknout mnoho pěších vycházek po Beskydech, které se dají kombinovat s autobusem:

 1. Autobusem na konečnou zastávku Bebek. Po zelené značce 3 km na Bílý kříž (903 m.n.m.), kde je možno se občerstvit v bufetu nebo restauraci. Zpět 2 km po červené značce na Visalaje (780 m.n.m.), kde je Penzion Beskydy s krytým bazénem a dále jsou tři možnosti:
  1. pěšky po zelené značce na Travný (1203 m.n.m.) a dále na Morávku
  2. zpět k Bebkovi a příjezd k penzionu autobusem
  3. autobusem z Visalají na Morávku s přestupem v Raškovicích
 2. Výlet kolem přehrady. Za velkým parkovištěm se sochami partyzánů, za mostem odbočíme doleva a po žluté značce do kopce, pokračujeme po asfaltové cestě až na Úspolku. Cestou máme krásné výhledy na Slavíč (1055 m.n.m.), Lipový (1003 m.n.m.), Ropičku (918 m.n.m.) a Prašivou (843 m.n.m.). Zpět pokračujeme po druhé straně přehrady nebo na Úspolce použijeme autobus (asi 9 km).
 3. Prašivá (843 m.n.m.) – Kotař (901 m.n.m.). Od penzionu autobusem směr Frýdek-Místek na zastávku Vyšní Lhoty pod Prašivou (10 km). Vystoupíme na kopec Prašivá, v turistické chatě Petra Bezruče je restaurace, kde je možné se občerstvit. Na vrcholu Prašivé je kostelík sv. Antonína z roku 1783, kde se pravidelně každý rok na Antonína se koná bohoslužba a pouť. Dále pokračujeme po červené hřebenové značce 5 km na Kotař, kde je pod Kotařem chata Ateliér. Po žluté značce scházíme dolů do Morávky a po silnici k penzionu. Pěšky asi 15 km. Nebo z Kotaře pokračujeme na Ropičku a po zelené sejdeme údolím Velký Lipový, kde se točil seriál s V.Mullerem – Přátelé zeleného údolí.
 4. Na Slavíč. Od penzionu kolem přehrady po silnici až do zátočiny, kde začíná modrá značka údolím potoka Slavíče 8 km až na hřeben. Posledních 500 metrů je společných s červenou značkou k chatě Slavíč. Zde je výtečná restaurace. Zpáteční cesta vede údolím potoka Nytrová po zelené značce k bývalému hostinci Horák a dále po silnici a žluté značce na konec přehrady k autobusové zastávce Úspolka. Odtud pěšky kolem přehrady, nebo autobusem na zastávku Morávka Přehrada.
 5. Jízdárna Rait a okolí. Asi 2,5 km pod penzionem za odbočkou před mostem přes řeku Morávku je krásné údolí Lipové, kde se nachází jizdárna Rait, kde je možno si zajezdit na koních a ponících. Po obchvatové komunikaci můžeme pokračovat až na chatu České srdce a dále až k hotelu Morávka, kde je rovněž restaurace s jízdárnou a poblíž obchod s potravinami a drogerie. Zpět k penzionu buď pěšky, nebo autobusem.
 6. Výstup na Lysou horu (1323 m.n.m.), která je symbolem turistiky v Beskydech. Odjezd autobusem z Morávky do Pražma. V Pražmě přestup na autobus na Visalaje. Vystoupíme v Krásné, zastávka U hájovny, odtud po žluté značce údolím Jestřábího potoka stoupáme až po Malchor (1213 m.n.m.). Připojí se modrá značka a později i červená.
 7. Výstup na Grúň (885 m.n.m.). Z Visalají po červené značce přímo na Bílý Kříž (903 m.n.m.), potom jdeme po žluté značce přes Kotoščinu (924 m.n.m.), Kozlenu (886 m.n.m.) na Grúň, kde je chata s možností občerstvení. Z Grúně se vrátíme na Visalaje.

frydeckomistecko

MAPA: © Vydavatelství CBS
www.malovanemapy.cz
rezervace online

Zobrazit rezervační formulář


NAŠE NOVINKY

 • Volné termíny

  Volné termíny:

  termíny dle tel. domluvy:

  606 862 947

 • Sleva na rekreační pobyty

  Za Vámi objednaný opakovaný pobyt v našem hotelu Vás odměníme věrnostní slevou až 10% a slevou 5% na rekreační pobyty na 7 nocí a déle.

 • Jídelníček

  Stravování na Morávce v hotelu U PŘEHRADY

  Více o možnosti stravování >